خانه English
search icon
 • فرم ورود
 • استرالیا
 • نیوزیلند
 • انگلستان - بریتانیا
 • ایالات متحده
 • کانادا
 • مالزی
 • تحصیل زبان انگلیسی
 • اخبار و رویدادها


 • دریافت حق مشاوره از سوی موسسات اعزام دانشجو به خارج قانونی شد
  دبیر کانون موسسات اعزام دانشجو به خارج اعلام کرد دریافت حق مشاوره موسسات از دانشجویان متقاضی اعزام به خارج مصوب و قانونی شد.
  تاریخ امتحان GRE و نحوه ثبت نام در این آزمون
  اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره ثبت نام در آزمون هاي(GRE (General & Subject به اطلاع متقاضيان ثبت نام در آزمون هاي ( GRE(general&subject مي رساند ثبت نام اين آزمون ها فقط از طريق سايت ETS به نشاني(www.ets.org/gre) صورت مي پذيردو پرداخت هزينه ثبت نام نيز فقط از طريق كارتهاي اعتباري بين المللي (master,visa,…) امكان پذيرمي باشد.
  رفت‌وآمد مشمولان خارج از کشور به ایران آزاد شد
  در پی انتشار خبر آزادشدن تردد مشمولان ایرانی خارج از کشور به ایران، سئوالات و مسائل مختلفی از سوی عده‌ای مطرح شد که جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح به تشریح جزئیات اجرای این مقررات پرداخت.
  راه غیر قانونی به استرالیا نمی‌رسد
  در هفته‌های اخیر اخبار دلخراشی درباره غرق شدن شماری از قایق‌های حامل پناهجویان ازجمله ایرانیان در مسیر اندونزی به استرالیا منتشر شده است. با توجه به این حوادث، مقامات استرالیایی تغییری در قانون مهاجرت داده‌اند که کسب اقامت را در استرالیا به این شکل ناممکن می‌کند. همشهری در این‌باره با فولی، سفیر استرالیا در تهران گفت‌وگویی کرده است که مشروح آن چاپ شده است.
  دانشگاه تهران و تربیت مدرس جزو یک درصد دانشگاه‌های بر‌تر جهان شد
  رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: دانشگاه های تهران و تربیت مدرس بر اساس آستانه استناد یک رتبه بندی در زمینه استنادهای 10 ساله، موفق به کسب حد آستانه استنادی شده اند.
  اعتبار 2500 دانشگاه خارجی ارزیابی شد
  محمد حسن مجلس آرا در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: پس از نهایی شدن رتبه بندی و ارزیابی دانشگاههای خارجی، 2500 دانشگاه در سامانه اداره کل دانش آموختگان جهت تحصیل دانشجویان ایرانی مناسب اعلام شدند. وی ادامه داد: این دانشگاهها در گروههای ممتاز با 300 دانشگاه، گروه خوب با 700 دانشگاه، گروه متوسط بین 500 تا 600 و سایرین هم در گروههای ضعیف قرار گرفته اند.
  برگزاري آزمون زبان تافل در دانشگاه تبريز
  به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با بیان اینکه این دانشگاه در سال 2013 چهار آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تافل را به روش iBT تا آذر ماه سال جاری برگزار می‌کند،گفت: آزمون‌ها به ترتیب در 3 شهریور، 7 مهر، 5 آبان و 3 آذر ماه جاری در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.
  زمان توزیع معرفی‌نامه ارز دانشجویی به 25 مردادماه تغییر یافت
  حسن مسلمی‌نائینی مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج اعلام کرد: زمان توزیع معرفی‌نامه تائیدیه تحصیلی دانشجویان برای معرفی به بانک از ۱۱ مرداد به ۲۵ مرداد تغییر کرد. حسن مسلمی‌نائینی مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج معاون بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به توزیع 3000 معرفی‌نامه ارز دانشجویی برای دانشجویان اعزام با هزینه شخصی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، گفت: زمان توزیع معرفی‌نامه تاییدیه تحصیلی دانشجویان برای معرفی به بانک تغییر پیدا کرد.
  دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور استرالیا
  متقاضیانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند و پس از تحصیل قصد بازگشت به کشور و فعالیت مرتبط با رشته تحصیلی خود را دارند ، شایسته است که برای رشته های غیر پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و برای رشته های پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت که به شرح ذیل می باشد تحصیل کنند:
  به قید قرعه برنده یک عدد بلیط هدیه سازمان آموزش و تعلیم شوید!
  قرعه کشی هر ماهه و اعطای بلیط به مقصد کشور محل تحصیل برای دانشجویان ایلیاد بین الملل، امید راه اینده ، آرمان پرشین سازمان آموزش و تعلیم
   رتبه بندی جهانی دانشگاه سیدنی
  دارای رتبه هشتم در آموزش ، نهمین رتبه در رشته های مالی و حسابداری و رتبه دهم در حقوق از نتایج چشمیگیری است که دانشگاه سیدنی در رتبه بندی دانشگاه ها به خود اختصاص داده است.
  سیستم آموزشی استرالیا
  کشور استرالیا از دانشگاه های با کیفیت و شناخته شده ای در جهان برخوردار است. سیستم آموزشی و تحصیلی استرالیا از استانداردهای جهانی برخوردار می باشد و در جهان شناخته شده است. در مدارس استرالیا مهارت ها و استعدادهای دانش آموزان توسعه پیدا می کند. بسیاری از محققان و مخترعان فارغ التحصیل دانشگاه های استرالیا می باشند.
  ویزای توریستی
  ویزای توریستی برای گذراندن تعطیلات در استرالیا ، بازدید از این کشور، دیدار اقوام و دوستان ویا هر دلیل کوتاه مدت و غیر کاری می تواند باشد. افرادی که برای درمان و یا ترانزیت قصد سفر به این کشور رادارند بهتر است از ویزاهای مربوطه به جای ویزای توریستی استفاده کنند.
  ویزاهای حرفه ای، تخصصی و تجاری برای استرالیا
  شرایط و ویزاهای متعددی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور وجود دارد که هر یک دارای شرایط لازم می باشد
  تعرفه جدید ویزای استرالیا
  تعرفه جدید ویزای استرالیا تعرفه جدید ویزای استرالیا بازدید توریست ها یا بازدید کنندگان تجاری متقاضیان خارج از استرالیا تمام قیمت های درج شده در جدول ذیل به دلار استرالیا می باشند (AUD)
  پرداخت هزینه ویزا برای سفارت استرالیا، سفارت کانادا، سفارت آمریکا،سفارت انگلستان و دیگر موارد
  متقاضیان عزیز که نیازمند پرداخت هزینه بررسی ویزای دانشجویی، هزینه دریافت ویزا، و یا هزینه ویزای تابعیت (Resident Visa) در سفارت استرالیا هستند، باید توجه داشته باشند که از تاریخ اول ژوئن 2013 ... پرداخت هزینه ویزا برای سفارت استرالیا، سفارت کانادا، سفارت آمریکا،سفارت انگلستان و دیگر موارد
  ویزای اشتغال پس از تحصیل در استرالیا - Post-Study Work Arrangements
  قوانین جدید ویزای اشتغال پس از تحصیل در استرالیا از ابتدای سال 2013 به اجرا در خواهد آمد.طبق سیستم قانونگذاری استرالیا، این قوانین باید توسط فرماندار کل تصویب شود. اطلاعات ارائه شده در زیر، چگونگی عملکرد سازمان مهاجرت استرالیا در ارتباط با ویزای اشتغال پس از تحصیل در استرالیا بیان می کند.
  قوانین جدید مدرک زبان انگلیسی
  تغییرات جدید در مورد قبول مدراک دیگری به غیر از آیلتس به عنوان مدرک زبان برای ویزای دانشجویی از 5 نوامبر امسال به اجرا خواهد آمد. تا کنون تنها مدرک آیلتس مورد قبول دولت استرالیا بود. آژمون های جدید اضافه شده عبارتند از:
  دانشجویان ورودی 90 به بعد شهریه می پردازند
  به گفته رئیس مرکز هیأتهای امنای وزارت علوم، دانشجویان تمام مقاطع ورودیهای 90 به بعد در صورتیکه سنواتی شوند باید برای ادامه تحصیل شهریه ای معادل شهریه نوبت دوم به دانشگاه پرداخت کنند.
  برترین کشورهای دنیا از نظر شاخص کیفیت زندگی
  استرالیا با خدمات بهداشتی و آموزشی استانداردش در جهان شناخته شده؛ به طوری که نرخ سواد در این کشور تقریبا 100 درصد است. سرانه رشد بهره‌وری در این کشور 38 هزار و 800 دلار بوده و سهم بخش خدمات از تولید ناخالص داخلی به 68 درصد می‌رسد، این در حالی است که سهم بخش صنایع تولیدی 17 درصد است.
  1 2 3 4 5
 • این مطلب را به اشتراک بگذارید
  • facebook share google plus share linkedin share telegram share twitter share