• فارسی
 • English
 • studybest Logo
  studybest
  studybest
  studybest
  studybest
  studybest
  studybest
  studybest
  studybest

  آموزش در استرالیا

   

  آموزش در استرالیا

  همه ساله استراليا پذيراي تعداد كثيري دانشجو و دانش‌آموز از سراسر دنيا در مراكز آموزشي خود است.هر سال نزدیک به سیصد هزار دانشجو در استراليا به تحصيل در سطوح مختلف تحصیلی می پردازند.كه اگر دانشجویان سيستم آموزش از راه دور را (كه برخي مراكز آموزشي استراليا آن را ارايه مي‌كنند)، به اين رقم اضافه كنيم، آمار اين محصلين به میزان قابل توجهی افزوده خواهد شد.

   

   

   

   

  نظام آموزشی استرالیا
  ‌در تمامي‌ مدارس‌ استراليا آموزش‌ شامل‌ سه‌ مرحله‌ كودكستان‌(Preschool) ، ابتدايي‌ (Primary) و دبيرستان‌(Secondary) است. در ايالت‌ها و قلمروهاي‌ استراليا طول‌ دوران‌ ابتدايي‌ و دبيرستان‌ متفاوت‌ است.
  هزینه تحصیل در استرالیا
  هزینه یک زندگی دانشجویی مجردی در استرالیا سالانه 18000$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان متاهل باید سالانه 7000$ به ازای همسر و 4000$ به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنند.
  دکترا تحقیقاتی در استرالیا
  دوره های دکترا در استرالیا عالیترین دوره های تحصیلی در استرالیا هستند. اکثر دانشگاه های استرالیا مدارک صادره دانشجویان در دوره دکترا را به صورت PhD of DPhil ارائه میدهند که در هر دو صورت خلاصه عبارت Doctorate of Philosophy است.
  ارشد تحقیقاتی در استرالیا
  برخلاف دوره های دکترا که تنها تحقیقاتی می باشند، دوره های کارشناسی ارشد می توانند بسته به انتخاب شما تحقیقاتی و یا غیر تحقیقاتی باشند. دوره های ارشد تحقیقاتی ( Master by Research, Master of Philosophy, Mphil) نیز بسیار محبوب می باشند.
  ارشد تحصیلی در استرالیا
  دوره های کارشناسی ارشد در استرالیا بسیار محبوب می باشند. بیشتر دانشجویان کشور ما به قصد دوره های ارشد به استرالیا می روند. دوره های ارشد طیف بسیار گسترده و متنوعی را در برمی گیرند. دوره های یک ساله تا سه ساله، تحقیقاتی یا تحصیلی و مدارک دوبل
  دوره های فاقد مدرک
  رشته‌ها و برنامه‌های آموزشی فاقد مدرک ارائه شده توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استرالیا، برنامه‌هایی هستند که تحصیل در آنها منجر به اخذ مدرک تحصیلی رسمی نمی‌گردد. این برنامه‌ها بیشتر براساس مورد استفاده‌ای که دارند طبقه‌بندی و تعریف می‌شوند.
  کارشناسی در استرالیا
  دوره های کارشناسی در استرالیا در حالت عادی 3 ساله می باشند. دانشجو می تواند با اضافه کردن یک سال دیگر برکارشناسی خود مدرک کارشناسی 4 ساله که در استرالیا "Honors " نامیده می شود دریافت کند. دربرخی موارد سال چهارم کارشناسی، تحقیقی و بر پایه ارائه پایان نامه می باشد.
  دوره های کاردانی در استرالیا
  دوره های دو ساله تحصیلی در استرالیا بسیار زیاد نمی باشند آنها معمولا با نام های "Associate Degrees" خوانده می شوند. این دوره ها معمولا به عنوان پیش نیاز برای دوره های اصلی استفاده می شوند.
  دوره های پیش ارشد در استرالیا
  دوره های پیش ارشد که بالاتر از مدارک کارشناسی قرار می گیرند شامل دوره های Graduate Certificate و Graduate Diploma می باشند. دوره های نامبرده به ترتیب 6 و 12 ماه به طول می انجامند. این دوره ها در صورت ادامه می توانند به دوره های ارشد تبدیل شوند.
  پیش دانشگاهی در استرالیا
  پیش دانشگاهی که در اینجا ترجمه foundation می باشد، معادل همان سال 12 استرالیاست اما تفاوت هایی بین آنها وجود دارد. اصولا پیش دانشگاهی برای دانشجویان خارجی طراحی شده است اما سال 12 خاص بچه های بومی استرالیاست.
  فنی و حرفه ای در استرالیا
  در کشور ما دانش آموزان می توانند دوره دبیرستان خود را در فنی حرفه ایی بگذرانند اما در استرالیا بعد از سن 18 سالگی و بعد از اتمام دوره ی عمومی دبیرستان وارد کالج هایی می شوند که ارائه دهنده دوره های مختلف و متنوع فنی حرفه ای است.
  دبیرستان در استرالیا
  عمولا سالهای نهم تا دوازدهم تحصیلی دوره ی دبیرستان نامیده می شود. نام مدرک دریافتی دانش آموزان در ایالت های مختلف استرالیا متفاوت است اما معادل مدرک دیپلم در کشور ما می باشد.
  دوره های زبان انگلیسی در استرالیا
  معمولا طول این دوره از یک ماه تا 10 ماه است.در مدت تحصیل , دانشجو امکان تعامل اجتماعی را با دیگر دانشجویان سراسر دنیا در یک محیطی آکادمیک خواهد داشت و معمولا به صورت 20 ساعت در هفته و هر کلاس 55 دقیقه است.
  مدارس شبانه روزی در استرالیا
  مدارس شبانه روزی در استرالیا این امکان را برای دانش آموزان به وجود می آورند که آموزش و تحصیل را با خدمات حمایتی و اقامتی ترکیب کنند. در این مدارس سعی می شود که محیط بیش از حد رسمی یا غیر رسمی نباشد و دانش آموزان آرامش و آسایشی را چون محیط خانه داشته باشند.
  تحصیل در سیدنی
  سیدنی، پایتخت ایالت نیوساث ولز بزرگترین و محبوب ترین شهر استرالیا است.سیدنی با بیش از 4 میلیون جمعیت در میان 10 کشور برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی قرار گرفته است.سیدنی درواقع پایتخت اقتصادی استرالیا محسوب می شود و در وضعیت خوبی به سر می برد
  تحصیل در ملبورن
  ملبورن شهری است زنده و پویا با جمعیت تقریبی چهار میلیون نفر، هوای تمیز و پاک، پارک ها و باغهای زیبا از مشخصه های بارز ملبورن است.ملبورن کمتر از 200 سال قدمت دارد و در این مدت کم توانسته در میان برترین شهرهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی قرار گیرد.
  تحصیل در ادلاید
  ادلاید، پنجمین شهر بزرگ استرالیا و بهترین و محبوب ترین شهر ایالت استرالیای جنوبی است.ادلاید حدود 1.30 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر در حدود سال های 1836 تاسیس یافت و هم اکنون یکی از 10 شهر برتر جهان از لحاظ زندگی می باشد.
  تحصیل در پرت
  پرت شهر پایتخت و در واقع بزرگترین شهر استرالیای غربی است. این شهر که واقع در حاشیه ساحلی استرالیای غربی است چهارمین شهر پرجمعیت استرالیا نیز هست. پرت شهر محبوبی است. رودخانه بزرگ سوان ازین شهر می گذرد.
  تحصیل در بریزبین
  بریزبین پایتخت ایالت کوینیزلند و محبوب ترین شهر این ایالت است. به علاوه بریزبین سومین شهر محبوب استرالیا بعد از سیدنی و ملبورن نیز هست.این شهر در جنوب شرقی ایالت کویینزلند واقع شده و حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد.

   

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  سازمان آموزش و تعلیم | ایلیاد بین الملل | امید راه آینده | آرمان پرشین خاورمیانه

  ونک: ۸۳۸۷۰-۰۲۱  |  ۴۲۳۴۹۰۰۰-۰۲۱  |  ۸۸۲۰۷۰۷۸-۰۲۱  |  ۸۸۲۰۷۰۷۹-۰۲۱

  نیاوران: ۲۶۱۰۴۲۰۴-۰۲۱  |  ۲۶۱۴۸۲۱۸-۰۲۱  |  ۲۶۱۴۸۵۰۹-۰۲۱  |  ۲۶۱۵۰۱۱۸-۰۲۱
  سعادت‌آباد:  ۲۲۳۸۵۶۳۹-۰۲۱  |  ۲۲۳۸۵۶۷۱-۰۲۱  |  ۲۲۳۸۵۸۹۷-۰۲۱  |  ۲۲۳۸۵۹۸۶-۰۲۱
  آخرین بروز رسانی: 29 خرداد 1392
  ویراستار: Negar Zandipour
                                               Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF